Klantbeoordelingen

Schrijf een beoordeling
 • Alle beoordelingen(263)
 • Afbeeldingen
 • Videos
 • Ster
  • Ster(263)
  • 5 Ster(231)
  • 4 Ster(27)
  • 3 Ster(1)
  • 2 Ster(3)
  • 1 Ster(1)
Sorteren op:
Top recensie
 • Top recensie
 • Meest nuttig
 • meest recent
Recensies alleen uit uw land (United States)
|
Toon origineel

Een deel van de recensie is automatisch vertaald.

 • 06/02/2019

  Nice car quite detailed. Yellow lights look fantastic. It runs smoothly but it is not a fast vehicle at all. The electronic works fine, better than the previous models or the ones you get with jjrc. The included lipo is small and has small capacity but it can fit in many oder cars. I preffer the small lipo ratter than previous NiCd even with bigger capacity. Tyres really soft and they came completely deformed. Some of them look like a flat tyre. The reason is packaging press to much the tyres but protects great the complete car. Better this than a broken part. Now when it runs it seems to be bumping. :$ If someone has a tip to make them round again, it would be appreciated. In general it is one of the best options available nowadays within the 1/16 military vehicles.cbut it can cost bettwen 10-20€ more than other models.

  Reacties (2)
  Toon origineel
 • 26/05/2020

  O produto é muito interessante, tem detalhes realísticos, o projeto é bom, o sistema da suspensão traseira produz um efeito bonito quando o caminhão passa por obstáculos, os comandos do acelerador e direção são proporcionais, mas... vamos aos problemas. 1) ao desembalar o caminhão percebi uma peça solta no interior da caixa. Era uma das "luzes" traseiras que estava quebrada. 2) um dos fios da bateria estava solto. Quando abri o invólucro percebi que a solda estava mal feita. 3) o eixo cardã dianteiro se soltou porque a suspensão dianteira estava mal fixada. Um parafuso estava solto e outro estava faltando. 4) após menos de 5 minutos de uso a direção parou de funcionar. Havia caído um parafuso! Então decidi revisar todo o caminhão em busca de mais parafusos soltos. Estavam todos ok. 5) a bateria, quando está com baixa carga, não sustenta a tensão e o caminhão perde a comunicação com o radio controle sendo necessário desligar e ligar o caminhão para retomar o pareamento. 6) a cabine foi montada comprimindo um fio e havia o risco de cortá-lo. Tenho outro caminhão WPL, um B-24, que também teve um problema de aparafusamento com a peça fora do lugar, mas foi apenas esse defeito até agora. Mesmo com esses defeitos, por esse preço, o WPL B36 ainda é uma boa opção.

  Reacties
  Toon origineel
 • 10/08/2020

  The truck arrived ok but first time me and my son play with we have problems!! I put the battery. The car flashed the lights and when I turned on the remote, the lights were fixed. The car moved a little and stopped. I thought it was the battery. I put the battery to charge, but nothing. Dont run again. Motor does not make any noise. The lights turn on, but the wheels don't move. I will not buy it again!!

  Reacties
  Toon origineel
 • 27/08/2019

  Auto jsem dneska dostal. A chystám se sním jezdit venku, aby to zvládlo, bude muset být hodně upraveno doplňkoví-my díly. Pohledově je auto velice hezké. Ta to tleskám a chválím. Chválím také, že auto po vybalení je schopno po nabití baterky hned jízdy. Krom dvou tužkových baterek a šroubováčku na povolení šroubku krytky do ovladače, nic není dalšího potřeba. Ovládání JE proporcionální, a citlivé :) Rejd je asi modelovej a jezdit se sním dá, ale mohl by být lepší. Absence diferenciálu doma na podlaze je hodně znát, auto má snahu se hrnout ven z oblouku. Hodně to zdůrazňují i pneumatiky, které se v rejdu zouvají. Pneumatiky sami o sobě jsou moc hezké, ale na disku nasazeny halabala. To bylo první, co jsem musel hned po rozbalení vyřešit. Nazutí pneumatiky do drážky, je trochu o trpělivosti. Blbé je, že doma na podlaze se guma zase stejně snadno vyzuje. Takže je dobré pneumatiky správně na ráfku přidržet správným lepidlem. Absence diferenciálu při jízdě venku by neměla ničemu vadit. Auto doma zvládne bez problému jezdit jak po gauči přes polštář, tak i kuchyňský práh. (Víc jsem zatím nezkoušel) Takže doma by to mohlo jezdit, tak jak to je, bez problému. Na ven, ale tomu podvozku moc šanci výdrže nedávám. To že na podvozku je plast by tak úplně nevadilo, ale oni jsou plastové i ty kardanové hřídele a ty odejdou určitě, protože jsou proklatě tenké. Na osách jsou kardany asi nalisovány, protože červíka, jsem nenašel, což je škoda :( Auto mi domů přišlo v kartonové krabici, uvnitř byl dvoudílný umělí blistr vytvarovaný přesně na auto. Od přepravy jsem jsem shledal trochu ošoupanou přední kapotu a asi od otřesu byl vypadlí ven i elektromotor, ten jsem ale jen zasunul na své místo a vše funguje, tak jak má. Co mne zamrzelo, bylo ulomené zadní světlo, které šlo naštěstí snadno přilepit na své místo. Po rozbalení také doporučuji si autíčko celé dobře prohlídnout a porovnat a dobře secvakat případně nedocvaklé součásti. Pořízení nijak nelituji :)

  Reacties
  Toon origineel
 • 02/06/2019

  Неплохо за свою цену. ОЧЕНЬ быстрая доставка из РФ. В качестве стартовой модели для будущих апгрейдов очень хороший вариант. Пришлось только подклеить карданы чтобы не прокручивались.

  Reacties
  Toon origineel
 • 12/12/2018

  I'll be buying another when the price goes back down. Only downside was that the packaging was not great, they didn't put the controller in a separate wrapping and so during delivery it was rubbing against the hood, doesn't look bad in pic but because I paint models I see it and it's an eyesore for me personally. I did a size comparison next to a 1/16 HL tank. They look very nice together scale wise.

  Reacties
  Toon origineel
 • LimVIP2
  SG
  27/11/2018

  Great little RTR kit, with proportional steering, warm headlights and doors that can open. Motor is a tad weak for this heavy truck, i'd suggest to upgrade to the 370 motor gearbox. Item came in fantastic bubble packaging, but the wheel tyres were squashed. Small issue, but they could have done a bit better with the packing.

  Reacties
  Toon origineel
 • 09/12/2020

  pretty amazing vehicle RTR version comes with 180 motor fully proportional steering and scale looking lights but the packaging could be a bit better since the rear light lamp broke inside the package

  Reacties
  Toon origineel
 • 12/03/2019

  пришла машина в полном соответствии с описанием. Всё работает,советую сразу сделать полную переборку машины. С уверенностью могу рекомендовать этот сайт.

  Reacties
  Toon origineel
 • 29/10/2018

  Excellent detail on this 1/16th crawler , 6WD with front, middle and rear differentials. All doors open , working headlights and rubber tyres on rims. Read my thoughts here https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3151454-WPL-B36-Ural-1-16-2-4G-6WD-Rc-Military-Truck-Rock-Crawler#post40399462

  Reacties
  Toon origineel
Show:

  Totaal 0 Pagina's

  Ga naar pagina

  recommendation for you